1170x100

НОВИНИ


Вплив кольору фрукті

Свіжі фрукти та овочі, без сумніву, повинні обо <Читати далі...>

Цікаві факти про апе

Всім без винятку відомо, що апельсин – один з н <Читати далі...>

Компанія «Голден-Фру

Відтепер наш представник особисто контролюватим <Читати далі...>


Цікаві факти про апельсин


Всім без винятку відомо, що апельсин – один з найкорисніших фруктів, оскільки в ньому міститься багато корисних вітамінів та поживних мінералів, саме тому цьому соковитому плоду люди здавна приписували цілющі властивості. Побутує думка, що апельсин є тим самим «золотим яблуком» – фруктом богів, про яке неодноразово згадувалось у стародавній міфології. Здавалося б, нам відомо практично все про цей популярний плід, котрий, до речі, у багатьох асоціюється з сонцем, однак існує чимало цікавих фактів про апельсин, деякими з яких ми з радістю поділимося з вами.

Почнемо, напевне, з того, що в країнах Сходу апельсин завжди символізував родючість, адже апельсинове дерево є неймовірно родючим. Крім того, воно може існувати близько 700 років, тому його запросто можна назвати деревом-довгожителем. До речі, найстаріше апельсинове дерево, яке зростає у Європі, має понад 500 років.

Як уже згадувалось, апельсини володіють цілющими властивостями. Так, починаючи з 17 століття, їх активно використовували в косметології, а споживання цих фруктів чоловіками позитивно впливає на їх чоловічу силу. Крім цього, зі шкірки апельсина видобувають ефірну олію, котра має заспокійливі властивості, тому лікарі рекомендують використовувати її при порушенні сну, неврозі і депресії.

Напевно, мало хто знає, що в американському штаті Каліфорнія вживання апельсинів під час ванних процедур, відповідно до їх законодавства, вважається порушенням громадського порядку (!), а в українській Одесі на бульварі Жванецького у 2004 році навіть встановили пам’ятник апельсину, присвячений одній з історичних подій, а саме подарунку 3000 свіжих апельсинів імператорові Павлу І. Річ у тім, що коли імператор Павло I в 1795 році зійшов на престол, фінансування будівництва морського порту Одеси було призупинене. За 5 років місто прийшло до занепаду, тому було прийнято рішення доставити в Петербург імператорові подарунок у вигляді 3000 апельсинів і просити у того позику грошей на добудову порту. Залишившись задоволеним подібним подарунком, імператор таки виконав прохання одеситів. З появою в казні коштів, відразу ж почалося бурхливе будівництво морського порту, відтак, місто було врятоване від неминучої загибелі.

Доволі цікавим фактом є те, що в деяких країнах взагалі прийнято вживати апельсин з допомогою виделки і ножа, а вибираючи апельсини в супермаркеті, на ринках чи в будь-якій іншій торговій точці, зовсім не обов’язково звертати увагу на колір шкірки, адже від цього фактору ні стиглість, ні смак чи соковитість фрукта аж ніяк не залежить.

І на завершення хотілося б вияснити етимологію походження слова «апельсин». Виявляється, європейці, котрі до 15 століття взагалі не те, щоб не бачили, а взагалі навіть не підозрювали про існування такого фрукта, вперше побачивши апельсин, відразу ж поцікавились, звідки взялися оці «яблука». Оскільки нідерландською яблуко звучить як «appel», а, власне, сам апельсин був родом із Китаю, то до назви додали ще і слово «sein», що означає «китайський». Саме так фрукт і отримав свою назву.

Golden-Fruits © 2002-2016

Сайт оптимізован під планшети та мобільні телефони

Час завантаження сторінкі: 0,1352 s